Araba Çadırı | Armut Tipi Koltuk

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Giyime önem verenlerin alışverişlerde ilk olarak yaptıkları ürünlerin kalitesine bakmaktır. Bir giyimin kalitesini anlatan ham maddesi kumaş, değişik kalite, özellik ve görünümlerde olmaktadır. Doğal olarak bilinen ve çok eski zamanlardan bu yana yaygın olaak kullanılan bir tür olan denim kumaş oldukça saf bir yapıdadır.= HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43.. Pamuklu kot kumaş dış giyimde sıkça kullanılan tek kat %100 pamuk ipliğinden dokunan renkler  mavi ya da lacivert, gri olmayanlarda herhangi bir renkte dokunan bir türdür. Bu tür ağırlığına göre sınıflandırılırsa hafif, orta, ağır, çok ağır olmak üzere 4 ana grupta toplanır. Her grup farklı tekstil ürünlerinde ve giyimlerde kullanılmak üzere işlenir.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Dikim aşamasında dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntı vardır. Bunlara dikkat edilmezse istenilen kalitede ve güzellikte üretimler yapılamaz ve müşterinin güvenilirliği zedelenmiş olur. Bu da seri üretim yapan firmaları çok zor durumlara düşürebilir. Dikkat edilecek hususlardan bazılarına değinecek olursak aklımıza ilk gelen husus sıyrılmaları engelleyecek dikiş adımları iyi seçilmelidir. Dikiş paylarına uygun dikim gerçekleştirilmelidir. Birkaç katın üst üste dikilmesi gereken durumlarda yıkama sırasında fazla aşınma nedeniyle delinmeleri önlemek için dikiş payları inceltilmelidir. Taş yıkamalı ürünlerde ponza taşının cep içine girmesini önlemek için ve cep ağızlarının yıkama sonrası iz bırakmayacak şekilde dikilmesi gerekmektedir. Dikimi tamamlanmış ürünlerde yıkama işleminden önce kalite kontrole alındığında hata oranı çok ise kesinlikle kontrole alınmalıdır.

Kot kumaş yıkama özelliği ile de dikkat edilecek bir türdür ve çeşitli yıkama türleri vardır. bunlardan biri olan taş yıkama aşındırma amacıyla taşlar yüklenir, taşlı yıkama yapılır durulanır ve taşlar giysiden arındırılır. Bir başka yıkama türü de enzimatik yıkamadır. Bu yıkama da taş yerine selüloz enzimler kullanılır. Giysiler yüklenir gerekli sıcaklık ve diğer ayarlar yapılır ve yıkama gerçekleştirilir. Bu yıkama sonra hata oranı düşük kumaş elde edilir.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

Bir Cevap Yazın