Film Oyun Havası Oyun Havaları

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Müzik otonom sinir sistemi üzerinde çalışır – ve aynı zamanda limbik sistem – – duygu ve duyguları kontrol beynin bir parçası, bizim kan basıncı, kalp atışı ve beyin fonksiyonlarını kontrol sorumlu sinir sisteminin bir parçasıdır. Araştırma tek parça göre, bu sistemler, her ikisi de müzik hassas tepki verir.

Yavaş ritimler oynanır, kan basıncı ve kalp atışı böylece bizim boyun, omuz, karın ve sırt kas gerilimini azaltarak, bize daha yavaş nefes yardımcı olur yavaşlatabilir. Ve uzmanlar dışında fiziksel gerginlik, müzik de aklımıza psikolojik gerginliği azalttığını söylüyorlar.

Biz ağrı hissediyorum, diğer bir deyişle, bizim arka kasları yüzlerce bizi gergin yapar, korkmuş sinirli ve öfkeli. Ve önlenmesi – – sırt ağrısı düzenli olarak müzik dinleme vücudumuzun rahatlatmak için yardımcı böylece, fiziksel ve zihinsel rahatlamaya yardımcı olur.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Araştırma: Viyana Tıp Weekly Dergisi’nde yayınlanan olması nedeniyle Salzburg Avusturya’nın General Hospital adlı yeni bir çalışma sırt ağrısı için tuşunu basılı tutun olabilir. Çalışmada, ameliyattan sonra kronik bel ağrısı olan 21 ve 68 yaşları arasındaki 65 hasta iki gruba ayrıldı.

Bir grup, standart tıbbi bakım ve fizyoterapi aldı. Diğer grup da müzik dinledi ve üç hafta boyunca her gün 25 dakika boyunca görselleştirme dersleri aldı. Sonuçlar müzik ve kullanılan görüntüleri dinledi grup vermedi grubuna göre daha iyi ağrı deneyimli bulundu.

Araştırmayı yöneten klinik psikolog Franz Wendtner diyor ki: ‘Müzik bizim fiziksel ve duygusal sağlığı önemli bir parçası – bizim anne karnındaki onun kalp atışı dinleme ve ritimleri nefes bebekler vardı beri.

‘En az on gün boyunca her gün yaklaşık 25 dakika müzik dinleme sırt ağrısı önlemek ve aynı zamanda daha iyi uyku yardımcı olabilir.’

Müzik Hangi tip en iyisidir? Uzmanlar böyle Mozart veya Beethoven gibi klasik müzik herhangi bir tür kas ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir inanıyoruz. Sakin, yavaş müzik de yardımcı olduğu düşünülmektedir.

 

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

Bir Cevap Yazın