Gabardin Kumaş | Krep Şifon

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Her insanın temel ihtiyaçlarından biride giyimdir. Bunun için çok çeşitli üretimler  yapan ilerlemiş bir tekstil, Kumaş  teknolojine sahip bir ülkeyiz.== HER TÜRLÜ  - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 -

Giymek istediğimiz kıyafetler çeşit çeşit kumaşlardan üretilmektedir. Bunların kalitesi kadar bakımı ve temizliği de önemlidir. Uzun ömürlü kullanım için dikkat edilmesi ve uygulanması gereken temel noktalar vardır. Bunlardan bazılarını incelersek sağlık açısından da ne kadar önemli olduğunu görebiliriz.

Tertemiz ve uzun ömürlü Kumaş giysiler için bunları bilmelisiniz.Yünlü giysileri çıkardıktan sonra ceplerini boşaltın ve serin bir yere asın. Yünlü takım elbiselerdeki kırışıklıklar, kısa süre banyo buharında tutulduktan sonra gece boyunca asılı bırakılırsa düzelir. Veya nemli bir bez üzerinden ılık ütü ile ütülenebilir.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yünlü kumaş giysilerin daha uzun ömürlü olması için 2 gün üst üste giydikten sonra bir gün dinlendirilmesi gerekir. Belli periyotlarla ince ve sert kıllı bir fırça ile fırçalanmalıdır. Pamuklaşmaması için çitilemeden yıkayın. Çamaşır makinesinde yıkamayın ve kesinlikle sıkmayın. Yün için uygun deterjanları tercih edin veya saf beyaz sabunu rendeleyerek toz haline getirip kullanın ve asmadan kurutun.

İç çamaşırı kumaşlarının temizliği.Çocuk beyaz iç çamaşırlarını çamaşır suyu katkısı ile kaynattıktan sonra yıkayın. İyice durulayın. İç çamaşırı alırken kaliteli ve kaynatmaya uygun penyeleri tercih edin. Esnek ve rahat iç çamaşırları tercih edin. Bunun çocuklar için çok önemli olduğunu unutmayın. Sağlığınız için beyaz iç çamaşırları tercih edin. Yıkama ve kurutma işleminde en çok önemi iç çamaşırlarına gösterin.

Kadife kumaşların temizliği
Kirlenmiş koyu renk kadife kıyafetler tuzla temizlenebilir. Temiz bir fırçayı, temiz ve kuru bir tuza batırarak giysiye kuvvetle sürün. Lekeler gidecek, kullanılmaktan doğan parlaklık kaybolacaktır. Ayrıca eskiyen pantolonlardaki parlaklığı gidermek için ütü bezini sirkeli suyla ıslatın, sonra çok sıcak su ile ütüleyin, parlaklık kaybolacaktır.

Bunun gibi daha bir çok yöntemle kıyafetlerin ömrü uzatılabilir ve sağlıklı kullanılabilir.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

1 thought on “Gabardin Kumaş | Krep Şifon

Bir Cevap Yazın