İnterlok | İnterlok Kumaş

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Evlerimizde en sık kullandığımız malzemeler çeşitli tekstil ürünlerinden oluşuyor. Kıyafetten perdeye, temizlik malzemelerinden örtülere kadar her alanda bu ürünlerden yardım alıyoruz. == HER TÜRLÜ = STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 .....-- -jpgAncak çeşitli dokuma yöntemleriyle oluşturulan bu tekstil malzemelerinin her birinin kendine özgü bir yapısı ve özellikleri mevcut. Bu nedenle tüm kumaş çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak, onların kullanırken ve özellikle de temizlerken bazı hususlara dikkat etmek, hem daha uzun ömürlü olmalarını sağlar. Hem de görünümlerindeki canlılık ve yenilik kısa sürede kaybolmaz.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Peki, her çeşidi ayrı ayrı tanımak mümkün mü? Elbette bu bir süreç ve emek gerektiriyor. Ancak kumaş çeşitlerini sınıflara ayırarak bakımları ve kullanımları ile ilgili daha kolay bilgi sahibi olabilirsiniz. Çünkü bu sınıflar genellikle benzer dokuma şekilleri ile elde ediliyor. İlmekler yardımıyla oluşturulan ürünleri örme kategorisi altında toplayabilirsiniz. Genellikle esnek bir dokuları olduğu için de deforme olmaya pek müsait olmasalar da yüksek ısıda yıkanmaları halinde ebatlarında eğişimler meydana gelebilir. Diğer türlere oranla renkleri daha uzun süre canlı kalır. Kullanılan ipliklerin kalitesine bağlı olarak renk solması kolaylıkla görülen bir durum değildir. Dokuma şekliyle elde edilenler ise hayatımıza en çok girmiş olan ve en yaygın kullanım alanına sahip olan tekstil türüdür. Perdelerden döşemeliklere örtülerden kilimlere kadar oldukça geniş bir yelpazede kullanılan bu ürünlerin kalitesi de büyük farklılıklar gösterebilir. Kullanılan malzeme ve dokuma şekli, o kumaş çeşidinin kalitesini doğrudan etkileyen unsurlar arasındadır. Son dönemde en ev tekstili söz konusu olduğunda en çok talep görenler su geçirmez modeller oluyor.

Halk arasında bu tabirle dillendirilse de teknik olana gore adı verilen bu kumaş türü milyonlarca gözenekten oluşuyor. Elde edilmesi için büyük bir emek sarf edilen bu tekstil ürünü evlerde hemen her alanda kullanılabiliyor. Ancak genellikle döşemelik veya branda kullanımında bu modeller ön plana çıkıyor. Sadece suya değil rüzgara da geçit vermeyen bu türler, dış mekanlar için oldukça uygun bir seçim olacaktır. Güneş ışınlarına karşı da yüksek dayanıklılık gösteren ürün, bu özelliğini geçirildiği çeşitli işlemlerin ardından kazanıyor.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

4 thoughts on “İnterlok | İnterlok Kumaş

Bir Cevap Yazın