İplik – İplik Satıcısı – İplik Toptancıları – İplik Fiyatı – Pamuk Alanlar

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Kat Türleri ve Örgü Dikişler

Eğer bir iplik dükkanı ziyaret dahaki sefere, yün iplikler iyi bir göz atın. Iplikler plied şeklini, yün bireysel katları nihai iplik yapmak için birbirleri etrafında bükülür yolu – renk ve ağırlık yanı sıra, aralarında büyük bir fark göreceksiniz. Konvansiyonel, tek kablolu ve çok telli – – ve bu stockinette dikiş örgü görüneceği şekilde fark bazı farklılıklara neden olabilir dört ana günümüzde yapılır ki dolaşan yolları vardır.

Eğer iplikler bu dört çeşit kullandığınızda, büyük olasılıkla böyle detaylı bir şekilde inşaat hakkında sanmıyorum. Örgü ince görünüyor ve doğru ölçü attığınıza tüm bu konularda değil mi?

Belki de değil. Bir iplik plied bir şekilde bir kumaş içine örülmüş var sonra farklı yalan neden olabilir.Eğer parçasının sağ tarafında her dikiş formu V iki yarısı görmek Bu, özellikle, Stockinette dikiş gösterir.

Neler olup bittiğini görmek için aşağıdaki fotoğraflara bir göz atın. (Not – Fotoğrafları daha ayrıntılı göstermek için büyütülmüş edilmiştir).

Konvansiyonel iplikler uğraşıyorlardı

Bu yün iplikleri beygirleri, ve yıllardır spun edilmiştir. En sık solda gösterilen Debbie Bliss Örgü Aran gibi, birbirlerinin etrafında bükülmüş iplik dört katmanlar görürsünüz.Daha ipliklerini ayrılmış olamaz, çünkü her kat bir ‘tek’ denir; sizi ayrı single birini çekerek denerseniz, gevşek elyaf olsun. Ayrıca bu gibi bükülmüş yalnızca iki ya da üç kat iplikler bulabilirsiniz.Son iplik ‘S’ yönünde bükülür. Eğer iplik teli üzerinden ‘S’ harfi kaplamak eğer bunun anlamı nedir, Mektubun orta çubuğu nihai büküm yönü taklit olduğunu görebilirsiniz. Bu yönü de okla işaret edilmektedir.
4-kat iplik ile Stockinette dikişHer örgü dikiş iki yarısı neredeyse aynı açıyla eğimli ve dikiş her tarafında hemen hemen aynı genişlikte olduğunu vardır.
Bekarlar İplikler  
Bazen bir iplik büyük bir tek oluşur.Buna iyi bir örnek birçok lif büyük bir kat yapmak için birbirleri etrafında bükülür edildiği Kamgarn Brown Koyun Kuzu Pride vardır. Iplik açılmak ve tüm gevşek liflerin görmek kolaydır. Iplik büküm sadece ‘Z’ yöndedir.
Her dikiş sol tarafında sağ tarafında iki katı genişliğinde ve farklı bir açıyla eğik sanki yukarı örme, bu görünüyor. Sağ tarafında dikiş kesintisiz bir dikey sütun oluşturan görünmektedir.Örgü ile yanlış oluyor bir şey yok, bu ipliğin yalan istiyor nasıl basitçe, böylece kumaş hiçbir stres ya da önyargı olacaktır.
Kablolu iplikler  
Sen iplikler S-uğraşıyorlardı geleneksel almak ve Z yönünde bir daha büküm yaparak onları dışarı kalın bir iplik yapabilirsiniz. Bu kablolanmış iplik nasıl yapılır olduğunu; nihai iplik kablolu kablosunun bir görünüme sahiptir. Tüm bu sıkıca bükülmüş iplik sonuçlar büküm. Adrianne Vittadini en ‘Trina’ Bu bir örnektir.Z doğrultusunda kendi büküm vardır nihai iplik, 4 ipliklerini içermektedir.Her bir iplik birbirine etrafında bükülmüş 2 tekli elde edilir. Fotoğraf, üçüncü iplik iki tek gelen gevşek lifler göstermek için, bükümsüz edilmiştir.
Son iplik, bu ipliğin kendine özgü ‘kablolu’ bir görünüm verir dört ipliklerini, her birinden küçük katlanmış bazılarını görebilirsiniz. Ve kablolanmış iplik ile stockinette dikiş de oldukça farklı görünüyor. Her örgü dikiş iki yarısı genişliğinde eşit ve aynı derecede yatırılabilir.Ancak, kumaş hafif dokulu bir görünüm verir dört ipliklerini, her birimizin içinde biraz sağa sola gidişleri yapabilirsiniz.
Multi-strand İplikler  
Geçtiğimiz 10 yıl ya da öylesine, bu iplikler daha kullanılabilir hale gelmiştir.Çok telli, çok telli, çok katlı, çok-uğraşıyorlardı, Merinos S bükülmüş, ve S-on-S çok telli – Onlar farklı isimler bir dizi denir. Bazen onlar ‘kablolu’ iplikler denir, ama bu yukarıda gösterilen gerçek kablolu iplikler kafa karıştırıyor.Artı, bu çok telli iplikler tamamen farklı bir şekilde yapılır.Karabella Aurora 8 iplik bir çok telli ipliktir. Nihai iplik 8 ince 2-kat ipliklerini yapılır; adı dolayısıyla sayı ‘8 ‘. 8 ipliklerini S yönde tekrar birbirlerinin etrafında bükülür.Bu son iplik sıkıca bükülmüş olduğunu görünebilir, ama değil. Sadece sekiz ince ipliklerini birbirlerinin yanına uzanmak istiyorum yoludur. Eğer iplik açılmak, bunu overspun olmadığını görebilirsiniz. Aslında, iplik oldukça yumuşak ve esnek hisseder ve iyi bir elastikiyet sahiptir.
Kadar örme, bu ipliklerin kendi benzersiz bir görünüm var. Her dikiş sağ tarafı sol tarafında yaklaşık iki katı kadar geniş olduğunu ve farklı bir açıyla eğik. Dikiş sol tarafı sürekli bir dikey sütun oluşturan gibi neredeyse görünüyor.

Onlar sadece kalın bir el örgü ipliği yapmak için birbirine bir demet bükmek için gidiyoruz eğer Neden bir değirmen, ince küçük 2 kat ipliklerini iplik zahmete girsinler ki? İlk bakışta, onu geçmesi için çaba bir sürü gibi görünüyor.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Bu ipliklerin çoğu İtalya’da döndü ve bu çok telli iş yapmış neden büyük nedeni var edilmektedir. Bir iplikhane ticari triko için ince 2-kat iplikler yapabilirsiniz. Veya 100 gram topları – iplik fabrikasında da sadece o 50 içine bu kalın iplikler kapalı skeining, birbirlerinin etrafında bu 2 katlı iplikler çeşitli bükerek el örgü ürünleri yapabilirsiniz.

Bir iplikhane Olayların bu şekilde yaparak üsleri bir sürü kapsar. Birincisi, değirmen spin ve boyalar ticari triko için ince 2-kat iplikler. Sonra değirmen, sırasıyla, parmak ağırlığı, DK kilo, ağır kamgarn ve hantal ağırlık iplikler ince 2-kat iplikler dört, altı, sekiz veya on almak ve yapmak için onları bir arada bükmek yapabilirsiniz.

Değil ticari ve el örgü müşterilerinin mutlu ve iyi beslenmiş tutmak için kötü bir yol.

Tüm bu alt satırında örgü ile yanlış bir şey, ve iplikler ile yanlış bir şey var olmasıdır. Onlar kötü insanlar bazen düşünmek gibi aşırı bükülmüş veya altında bükülmüş, yapılmış değildir. Ve denemek ve dikiş yatık kurtulmak için farklı sizin iplik sarmak gerekmez.

Eğer LYS gitmek dahaki sefere Yani, yün iplikler iyi bir göz atın. Eğer örgü görünümünü olması gereken tam olarak ne olduğunu biliyorum artık, uzak farklılıkları ve örme takdir.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

Bir Cevap Yazın