Jakarlı kumaş

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Jakarlı kumaş

Tekstil deyince aklımıza ev tekstili mobilya ve ya konfeksiyonculuk gelmektedir ülkemizde Osmanlı dönemine kadar temellenen hazır giyimin dokuma alanındaki yatırımları kumaş  HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimizköklü bir geçmişe sahip olup 1900lü yılların başlarındaki birçok fabrika ve şuan kobi olarak isimlendirilen iş yerleri dokuma sektöründe faaliyet göstermiş bu sektör lokomotif sektör olarak iş hayatında yer edinmiştir. 1900 lü yılların ortalarında ticaretin gelişme göstermesi insanların modern hayata olan entegresi farklı ihtiyaçların ortaya çıkışı ve ihtiyaç çeşitlendirmesi özel sektörü tetiklemiş bireysel işletmeler açılmaya başlanmıştır. İhtiyaçlarda lüks veyahut estetik kavramlarının ortaya çıkışı ile temeli bizim kültürümüze dayanan jakarlı kumaş ortaya çıkmıştır.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Joseph-Marie Jacquard (1752-1834) tarafından icat edilen bu makinede motifler bir kart üzerine delik olarak işlenip bu delikleri makinenin okumasıyla çözgü tellerinin kalkıp aralarından renkli iplikler geçmek suretiyle çok zor motifler ve desenler büyük ölçeklerde dokunarak zor ve işlenmesi büyük vakitler alan motiflerin bir kişi yardımıyla bile yapılması sağlanmıştır. Yani aslında jakar bir tezgâh türüdür. Bizim kültürümüzde de motifler el tezgâhlarında dokunur ve jakar makinesindeki sistemin aynısı insan eliyle yapılırdı. Jakar makinesinin üretimi ile tekstil sektörü istenilen boyut ve ölçekte baskılar, desenler yapabilmekte ve buda günümüz vazgeçilmezlerinden olan dış görünüş, moda ve trend kavramlarının üretici eliyle istenilen düzeyde şekillendirilmesini sağlamıştır.jakarlı iplik HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Jakarlı kumaş hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girmiş oturduğumuz koltuktan yattığımız yatağa duvar süslemesinden halılarımıza tekstil manasında hayatımızda nerede estetik istiyorsak orada bizimle olmuştur. Kendini vazgeçilmez yapan canlı motif ve renkleri ile istediğimiz doğrultularda şekillenebilen yapısı onu her zaman bir adım öne çıkarmış ürün gamı sürekli olarak artmış bu doğrultuda aranan malzeme haline gelmiştir şüphesiz bu özellikler ile jakarlı kumaş her zaman tekstil sektöründeki yerini koruyacaktır.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

Bir Cevap Yazın