Keten Kumaş Fiyatları

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Giyinmek insanın en temel ihtiyaçlarından biridir. Kumaş üretimi ilk olarak keten ile başlamış daha sonra pamuklu kumaşlar yaygınlaşmıştır. 17. Yüzyılda Fransa’da daha sonra da İngiltere’ de merinos yününden yapılan Kumaş yaygınlaştı. Pamuk kuzey Amerika da uzun yıllar öncesinden beri ekiliyordu. Diğerlerine göre ipek çok daha yavaş bir yayılım göstermiştir.==HER TÜRLÜ = STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 İpek genel olarak lüksün sembolüydü. Bu yüzden herkes kolayca satın alamazdı. Ancak daha sonra ki yıllarda üretim ağının gelişmesi genişlemesi ve yaygınlaşmasıyla alım hacmi oldukça genişledi.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Keten Kumaşgenel olarak dokuma yöntemi ile elde edilir. Dokuma da genel prensip atkı ve örgülerin birbiri içerisinden geçmesine dayalıdır. Bu alan da yapılan en büyük atılım 1490 lı yıllarda Leonardo da vinci ‘ nin yapmış olduğu mekiğin icadıydı. Bu yöntemde atkı iplikleri mekik içinde ki bir çubuk üzerine sarılır. Zincir belirli aralıklarda ipliklerin yerini değiştirip iplikleri birbirinden uzaklaştırdıklarında, dokumacı açılan kanala bir kenarından diğer kenarına mekiği geçirir. Daha sonra iplikler tersi yönünde birbirinden uzaklaşır. Dokumacı yeniden bir uçtan diğer kenara kadar geçirir. Bu işlem uzun bir süre sürekli devam ederek dokuma Keten Kumaş elde edilir.HER TÜRLÜ = STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43..

Anadolu ‘ nun geçmişten günümüze önemli bir Keten Kumaş dokuma merkezi olması, tekstil buluntularının çok olması çok eski yıllardan beri Keten Kumaş kullanımının var olduğunu işaret etmektedir. Tekstil elyafı organik yapıya sahip olduğu için üretildiği andan itibaren bozulamaya başlar. Tekstil ürünlerinin doğal yaşlanma sürecini malzemenin üretim teknolojisi, elyaf türü, kullanılan süsleme elemanlarının niteliği gibi durumlar belirlemektedir. Olumsuz çevre koşulları ve insan faktörü bu süreci hızlandıran etkenlerden bazılarıdır. Bu bozulmaları hızlandıran bir diğer etmende ışıktır. Işığa duyarlı olan tekstil ürünleri karanlık depolarda muhafaza edilmeli güneş ışınlarına maruz bırakılmamalıdır. Ayrıca zararlı ışınları absorbe edip olumsuz etkilerini ortadan kaldıran filtreler kullanılmalı ve gereken sıklıkla değiştirme işlemleri yapılmalıdır.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

1 thought on “Keten Kumaş Fiyatları

Bir Cevap Yazın