Krep Şifon Kumaş Georgette

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Krep georgette Krep-şifon ve krep de belkemiği par klasik krep kumaşlar gelir. (- Kumaş adından, ipek krep büküm temeli olarak) krep kumaşlar ipek yapılır.

Krep-şifon – Bu alt gruplar krep en hassas bir kumaştır. Çözgü ve atkı, düz örgü ikiz krep ham ipek üretilen krep-şifon. krep-şifon 35 g / m2 yüzey yoğunluğu (karşılaştırma için, 1krep georgette 55-70 gr / m2 arasında, krep de omurga yoğunluğu – 55-75 g / m2).

Krep kumaş onlar güçlü, kayma germek ve çökmeye çünkü özel klipler kullanarak onlarla çalışırken yüzden genellikle, işlemek için çok zordur. Ve frekans hatları artan özellikle ince iplik (dikiş ipek ve pamuk iplikleri №65 №80-100) ve iğneler (№№75-85) ile sabitlenmiş dikmek.

Krep-şifon hem monokrom üretmek (boyalı) ve renkli (basılı). Daha az sıklıkla satışa bulundu ağartılmış krep-şifon. Bu dikiş elbise, bluz, eşarp, dekorasyon için giyim (örn, fırfır, yay, manşetler) bugün kullanılmaktadır. Krep-şifon genellikle aktörler ve dansçılar (örneğin, oryantal dans) için kostüm imalatında kullanılır.

Krep-şifon şifon ile karıştırılmamalıdır. “Ağır” ve böylece şeffaf (onu, kabartma ve birkaç grenli mat yüzeyi) değil son bu kumaş ile karşılaştırıldığında. Bununla birlikte, mükemmel görünüyor “havası.” Bol dökümlü Kaplanmış şifon Orada da – önden parlar hafif kumaş.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Düz örgü kumaş krep ipek çözgü ve atkı (saflık krep kumaşlar) ya da ham ipek krep ve doğal ipek atkı temelinde birleştirir. 25 67 g / m2 den bu kumaşların ağırlığı. Makale ve görüntüleri sayısına göre bu alt grup ipek kumaş grubunda ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca, bu grubun doku düşük ağırlık karakteristiği iyi krep etkisidir. Özellikle kuvvetle doku bağlı uygulama krep çözgü iplikleri sağ ve sol büküm ve daha sonra kaynatma dokularında ifade edilir. Bu alt grubun Naibolee- ortak kumaşlar krep-şifon, krep Georgette ve krep de vardır.

2Krep-şifon – bu alt (25- 36 gr / m2) en hafif kumaş. Üretilen krep-şifon düz örgü, düşük yoğunluklu, böylece saydam döner. Çoğu zaman boyalı üretilebilir veya daha az ağartılmış basılmış. Dikiş bluz, elbise, eşarp, eşarp ve bazı fantezi mallar için kullanılır.

Krep Georgette – kumaş biraz ağır krep şifon, daha az şeffaf. Daha sık boyalı ve çamaşır suyu az, baskılı üretin. Krep georgette krep-şifon gibi aynı ürünleri dikmek kullanın.

Krep de belkemiği – ipek en yaygın polukrepovaya kumaş. Benzer şekilde, kendi üretmek düz örgü ilk iki. Nedeniyle ördek krep sağ ve sol katlanmış kullanımı, ancak ham ipek kumaş bazlı daha fazla zastilistost, yumuşak ipeksi parlaklık ve küçük dalgalı vardır. Bu boyalı ve ağartıcı, basılabilir. Dikiş elbiseler için ağırlıklı olarak kullanılır.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

Bir Cevap Yazın