Kumaş Çeşitleri | Kumaş fiyatı

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yaz ayları yaklaştıkça bayanlar da evlerini yenilemek için hummalı bir çalışma içine girdi. Bir yandan bahar temizliği yapılırken bir yandan da evdeki eşyalar bütçeler elverdiği ölçüde yenilenmeye çalışılıyor. Ev yenilerken amaç huzurlu ve sakin bir atmosfer yaratmak olsa da bazen ortaya karnaval havası estiren odalar çıkabiliyor. Çünkü evlerimiz için özenle seçtiğimiz perdelerin, masa örtülerinin kısacası tüm tekstil ürünlerinin kumaş kalitesine dikkat ediyoruz. Renk seçiminde ise yeterince dikkatli davranmadığımızdan uyumlu bir hava yerine hedefimizden çok daha farklı odalar oluşturuyoruz. Oysa tercih ettiğimiz tekstil ürünlerinin kalitesi kadar rengi ve deseni de son derece önemli.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Özellikle salonlar bayanların en sık değiştirme yoluna gittiği odalardır. Evde geçirdiğimiz zamanın büyük çoğunluğunda salonlarda bulunduğumuz için, çabuk yıpranan kanepe ve koltuk döşemeleri, sararan perdeler, deforme olmuş masa örtüleri, bayanları oldukça rahatsız ediyor. Bu nedenle iki veya 3 yılda bir belirli bit bütçe ayrılarak salonlarda yer alan tüm tekstil ürünleri yenileniyor. Ancak bazı durumlarda bu yenilik nahoş bir değişime dönüşüyor. Çünkü bayanların renklerin uyumunu gözden kaçırdığını ve birbiriyle ilgisiz desenleri seçtikleri için evde emanet gibi duran çeşitli kumaş ve örtülerin satın alındığını söyleyebiliriz. Oysa biraz dikkat sayesinde muhteşem renk uyumlarını yakalama şansını elde edebilirsiniz. Yılın en trend renkleri olan zıtlıkların uyumu sizin evinize de güzel bir hava kazandırabilir. Örneğin siyah ve beyaz ağırlıkta olan evlerde zıt bir renk olan kırmızı bir obje, örtü veya kırlent ile canlılık kazandırabileceğiniz odalarınızda toprak tonlarını tercih ederek de huzurlu bir atmosfer yaratabilirsiniz. Ancak renk skalasında bulunan hemen her rengi evinize taşırsanız, akıl karıştıran ve estetik görünmeyen bir odaya sahip olursunuz. Bu nedenle kumaşların kalitesini gözden geçirirken, kumaş renkleri arasından seçtiğiniz tonların eviniz için ne kadar ideal olduğunu da mutlaka belirleyici bir unsur olarak görmelisiniz.

Eğer renk konusunda kararsız kalırsanız turkuaz ile kahverenginin cazibesinden, kırmızı ile siyahın canlılığından, beyazın asilliğinden yararlanabilirsiniz. Bu renkler kumaş seçiminde en çok tercih edilenler arasında. Bayanların bu tercihleri genellikle pişmanlıkla sonuçlanmıyor.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

3 thoughts on “Kumaş Çeşitleri | Kumaş fiyatı

Bir Cevap Yazın