Kumaş | Dokuma Kumaşlar

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Dokuma kumaşlar için bir genel terbiye prosedürü içerir:

 Kumaş ayarı

Crabbing eğirme ve dokuma öğretilen yapı içinde latent suşu dinlenmek ve stabilize etmek için kullanılır. Işlem yün kumaşlar için özellikle geçerlidir. Kumaşlar bu şekilde stabilize değilse, özellikle düz örgü yapıları, onlar gibi “crowsfooting” veya sonraki ıslak süreçlerinde (kırışıklık) işaretleri olarak çalışan çarpıtmalar oluşumuna duyarlı olabilir. Geleneksel toplu crabbing yarısı çok sıcak ya da kaynar suya bir rulokumaş sarma içerir. Kumaş sarma yönü işleme etkisi dışarı bile iptal edilir. Önceden belirlenmiş bir süre sonra, kumaş iyi ayarı teşvik etmek soğuk su ile “şok soğutmalı” dir. Yün moleküler yapısı içinde sürecinde crosslinks sırasında kırılmış ve sonra kumaşın düz yapılandırma stabilize yenilenmelidir.== HER TÜRLÜ = STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 .  - -jpg

Ovma ve Freze

Ovalama (yıkama) deterjan ilavesi ile su içinde gerçekleştirilir. Sentetik deterjanlar, özellikle non-iyonik ve anyonik, yaygın sert su için iyi olan istikrar, kullanılan ve durulama sırasında kaldırmak kolaydır. Halat işlem normal olarak pH 8,0-8,5 ve 40 gerçekleştirilir ° C ya da açık genişliği işleme için biraz daha yüksek bir sıcaklıkta. Toplu işlem de, kumaşı yan kenarları önceden belirlenmiş bir süre için sıkıştırma silindirleri, normal olarak 30-60 dak., Durulama ile takip beslenir sonsuz bir döngü oluşturmak üzere birbirine dikilir.

Kumaş kıstırma silindirleri geçerken, ovma likör temizlik ve likör değişimi teşvik kumaştan sıkılmış değil, aynı zamanda kol geliştirmek, yün elyaf “çalışma”. Kumaş daha sonra kıskaç silindirler vasıtasıyla yeniden geçmek için kaldırılmadan önce bu, makinenin alt içinde topladığı gerilim olmadan “rahatlama” izin verilir.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Işlem süresi en aza indirmek için aynı zamanda katlama için eğilimi azaltmak için kumaş iyi bir açılış ve hareketi sağlamak için – Modern toplu ovma makineleri yüksek hızlarda (250m/min 200) çalışır. Su fanlar veya jetler, genellikle nip önce bulunmaktadır, işleme bütünlüğü için kumaş dışarı açmak için yardımcı olur. Modern birden ipi makineleri, tek tek kanal kontrol bile kumaş uzunluğunda değişkenlik sağlayan, parça parça bitirmek sağlar.==  HER TÜRLÜ = STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 ...- -jpg

Hızlı halat yıkama makineleri, daha yüksek bir hızda çalışır kolu oluşturmak için, bir bölme plakası ya da aygıt karşı kumaş etkileyen ve karışımları için özellikle uygundur.

Halat toplu makinelerde scoured eğer kırışık, açık en yıkama işlemi kullanılır olabilir hafif kumaşlar için. Bu, bir toplu veya sürekli bir işlem olabilir. Temizleme sırasında kumaşlar normal likör ovalama ile püskürtülür, nip silindirleri veya tanıtıcı likör ama biraz etkisini ortadan kaldırmak için vakum yuvaları ardından elde edilir ve serin, berrak bitiş korunur.

Solvent ovma yeni gelişmeler ihmal emisyonları ve solvent neredeyse tamamen geri dönüşümü ile sürekli temizlik sağlar. Bu durum, özellikle karışımları için, iyi bir preparasyon sağlar. Prosedür elastan içeren kumaşlar için de geçerlidir.

Freze normal olarak halat yıkama takip eder ve daha fazla kumaş örtüsü ve dökme, özellikle flaneller için ve aynı zamanda yün kumaş geliştirmek için kullanılır. Öğütme sırasında çözelti çok artar ve yıkama deterjan seviyeleri için kullanılan ile azaltılır. Kumaş silindirler tarafından sıkıştırılmış olan bir freze kutu ya da oluk, geçirilir. Kumaş freze kutu geçirilir gibi, kapak veya freze kutu kenarları, kumaşın geçişini sınırlamak amacıyla inceltilir. Bu işlem, tek başına temizleme göre mümkün olandan daha fazla kütle, yoğunluk ve kapak oluşturacak şekilde kumaşın uzunluğu büzülme (keçeleşme) destekler. Yünlü kumaşlarda başlangıçtaki temel örgü neredeyse tamamen frezeleme sırasında engellenmektedir. Proses, aynı zamanda daha sonra yükseltilmiş edilecek yün kumaşlar için uygun bir baz sağlayan kuvvet ve interfibre keçeleşme ile kumaş yoğunluğu ekler.

Adet boyama temizleme veya parçalı boya kumaşlar için freze takip edecek.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

3 thoughts on “Kumaş | Dokuma Kumaşlar

Bir Cevap Yazın