Kumaşçılar | Hazır Giyim

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

En eski zamanlardan günümüze kadar ulaşan ve her insanın en temel ihtiyacı olan giyinme kumaş üretimini zorunlu kılmıştır. Her toplumun farklı giyinme şekilleri olsa da aynı ihtiyacı giderdiğinden ortak bir amaç için kullanılmıştır. Günümüzde sanayi, teknoloji ve tarımın oldukça gelişmesi tekstil sektörünü ciddi derecede ileriye götürmüştür. Yapılan seri üretimler sadece kendi ülkemizin değil ithalat sayesinde dünya ülkelerinin ihtiyaçlarını karşılar nitelikte bir seviyeye gelmiştir.==  HER TÜRLÜ = STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43___ -jpg

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Çok çeşitli maddelerden üretilen kumaş, teknik özelliklerine ve ihtiyaçlara göre sınıflandırılarak üretimler yapılmış ve insanların kullanımına sunulmuştur. Ancak her maddeye olduğu gibi kumaşa da doğanın ve çevrenin vereceği zararlar vardır. Bunlardan en temel olanı hava kirliliğidir. Sanayinin gelişmiş olduğu bölgelerde yakıtların yanması sırasında, araçlardan çıkan egsozt dumanının bulunduğu yerlerde havaya karışan zararlı gazlar giysilere ve organik ürün yetiştirilmesi sırasında pamuk gibi ham maddelere zararlar vermektedir.

Kirli hava içinden geçen güneş ışınları ozon üretir. Ozon oksidan bir etki ile selüloz liflere zarar vererek yapısının ve renklerinin bozulmasına neden olur. Havadaki toz ve kirler nemi absorbe ederek kumaş üzerinde fazlaca nem oluşturur. Oluşan nem ise yüzeyde asit biriktirerek bozulmalara neden olur. Toz içerisinde ki kum tanecikleri kumaş liflerinin arasına girerek zamanla kesilme, yırtılma gibi zararlara neden olur. Tozun böcek ve küf toplama özelliği de düşünülürse hava kirliliğinin ne kadar çok etkileyici bir unsur olduğu anlaşılır.

Bunların yanında bozulmaya sebep olan diğer faktörler vardır. Bunlardan bazıları boyama işlemi sırasında kullanılan yöntemden dolayı oluşan bozulmalar. Terbiye işlemlerinden gelen etmenler. Doğal yapısından kaynaklanan elyafın yaşlanması.İpeğin ağırlaştırılması ve ağartılması sırasında kullanılan yabancı ve kimyasal maddeler kumaş yapısının bozulmalarını epeyce olumsuz etkiler. Her firmanın bu tür bozulma nedenlerini iyi araştırıp gerekli tedbirleri alarak sağlıklı, performans değeri yüksek, firma kalitesini arttıran yönde üretimler gerçekleştirmeleri gerekir.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

3 thoughts on “Kumaşçılar | Hazır Giyim

Bir Cevap Yazın