Süprem | İnterlok | Ribana

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Hayatımızı her alanda kolaylaştıran teknoloji tekstil sektöründe de harikalar yaratılmasını sağlıyor. Teknolojinin en ileri düzeyde kullanıldığı nanoteknoloji ile üretilen tekstil malzemeleri insanı şaşırtan özelliklere ve becerilere bürünebiliyor. == HER TÜRLÜ = STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 ...-jpgNanometre boyutunda çalışmalar yapılan bu teknoloji sayesinde, yaşamımızı epey kolaylaştıracak bazı ürünlerin elde edileceği biliniyor. Ancak bu ürünlerden tam olarak verim alınması amacıyla sürdürülen çalışmaların tamamlanma tarifi olarak 2025 yılı işaret ediliyor. Son teknoloji ürünü olan kumaşçeşitleri de bu tarihlerde hayatımıza hızlı bir giriş yapacak.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Bu teknolojiden en çok askeri alanda kullanılabilen ve kelimenin tam anlamıyla hayat kurtaran kumaş çeşitleri elde edilmesi planlanıyor. Filmlerde gördüğümüz bazı sahnelerin gerçek olduğunu görürseniz şaşırmayın. Çünkü üzerinde çalışılan türlerden biri de askerin yaralandığını merkeze bildiren ve “akıllı” olarak tabir edilen tür. Aynı zamanda askerlerin hayatını kurtarması da planlanıyor. Bu tekstil ürünü ile üretilen üniforma üzerine gelmekte olan mermiyi fark edip sahibine haber verecek. Bu kumaş çeşidinden çok daha önce piyasaya sürülmesi beklenen ve tişört üretiminde kullanılan bir model,  üzerine yerleştirilen ve gözle görünmeyecek kadar küçük ebatlarda olan nano sensörler sayesinde adata mucizeler yaratacak. Kalp atışlarının düzenli olup olmadığını, vücut ısısındaki değişimleri ve kan şekerini sürekli kontrol altında tutan ve ciddi değişimleri bildiren bir teknoloji harikası olan bu ürünün piyasaya sürülmesi tekstil sektöründe de merakla bekleniyor. Bu ürüne kablosuz şekilde sinyal gönderme özelliği kazandırılması ve risk barındıran değişimler söz konusu olduğundan doktorları haberdar etmesi de bekleniyor. Ayrıca üzerinde kir ve leke barındırmayan hatta suyu bile iterek bünyesine almayan çeşitli türler üzerinde yapılan çalışmalar da tüm hızıyla sürüyor. Bebeklerin hassas ciltlerine uygun olarak üretilen ve bebeğin üşüdüğünü annesine haber veren türler de özellikle bayanların yakın markajında. Bu sayede çok sayıda bebeğin hastalıklardan uzak tutulması hedefleniyor.

Nano teknoloji ile üretilmesi planlanan kumaş türleri bunlarla da sınırlı değil. Kirlenmeyi önleyen, bakteri ve mikroplardan uzak durmayı başaran türlerin su kullanımını da ciddi oranlarda azaltması beklendiğinden, çalışmalar enerji tüketimi açısından da umut vaat ediyor. 

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

Bir Cevap Yazın