Kumas Tente Secimi | Çadır Kumaşı

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

KUMAŞ TENTE SEÇİMİ

Tente seçiminde en hassas davranılması gereken aşama kumaş türüne karar vermektir. Seçtiğiniz tente modeli ile ilgili büyük sıkıntılar yaşamazsınız ancak bu aşama için aynı şeyi söylemek oldukça zor. Kaliteli ve dayanıklı bir ürünü tercih etmemeniz halinde tentenin de ömrü kısalacak ve size yüksek bit masraf çıkaracaktır. Bu nedenle önleminizi almalı ve doğru ürünü tercih etmelisiniz.  Özellikle kullanacağınız mekana uygun bir renk seçimi yaparak işe başlamanız gerekecektir. Tentenizin bulunduğu ortamın bir parçası olduğu izlenimini verebilmek için uyumlu renkleri veya desenleri tercih etmenizde fayda var.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Branda üretiminde çok sayıda kumaş türü kullanılabilir. Bu nedenle alternatifleriniz bir ya da iki türle sınırlı olamayacaktır. En sık kullanılan tür; kanvas olarak bilinen akrilik boyalı brandalardır. Elli yılı aşkın süredir tentelerde bu türü sıklıkla görüyoruz. Polyester de akrilik kaplı olmaması kaydıyla tente seçiminde önerilen türler arasında. Vinil kaplı olanlar oldukça kullanışlı ve dayanıklı olarak bilindiğinden en sık tercih edilenler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Saydam modelleri de olan ve genellikle işletmeler tarafından tercih edilen bu tür brandalar, nemli havalar için de son derece ideal bir seçim olacaktır. Ultraviyole ışınlarına karşı en dayanıklı kumaş türü olan vinil kaplı polyester, küf tutmama özelliği sayesinde dış mekanlarda sıklıkla kullanılıyor. Bu ürünü cazip kılan bir diğer özellik de, diğer türlerle kıyaslandığında kolaylıkla alev almaması. Yangına karşı geciktirici bir fonksiyonu olan bu ürün, tente gibi mekanizmaları kaplamak için uzmanların tavsiye ettiği nadir türlerden biri. Bu olumlu özelliği nedeniyle halk arasında yanmaz kumaş olarak biliniyor.

Polyesterin akrilik kaplı olanları tekstil uzmanları tarafından tente imalatı söz konusu olduğunda kesinlikle önerilmiyor. Çünkü neme karşı pek dayanıklı olduğu söylenemez. Tenteler de dış mekanlarda kullanıldığı için mutlaka nem alacak ve yağmurda ıslanacaktır. Bu durumda küflenme gibi belirtilere rastlanan bu ürün, tentelerde kullanılmaması gerekenler arasında. Tentelerin ömrü doğru seçimler yapmanız halinde genellikle 15 yıla kadar çıkabiliyor. Ancak siz yine de ürün tercihlerinizi www.kumaşçı.com adlı web sitesini ziyaret ederek, tekstil malzemeleri hakkında daha ayrıntılı bilgi edindikten sonra yapın.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

Bir Cevap Yazın