Döşemelik Kumaş | Saten Kumaş

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Her alanda olduğu gibi tekstilde de geri dönüşüm söz konusudur. Büyük bir ilgi alanına sahip iplik ve kumaş dokumaları kullanıldıktan sonra ortaya çıkan parçalardan değişik fikirler üretilerek çok çeşitli ev dekorasyon eşyaları ve süsleme çeşitleri üretilmektedir.== HER TÜRLÜ = STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 ---- -jpg Günümüzde halk eğitiminde de bununla ilgili çalışmalar sıklıkla yapılmaktadır.

Peki  ama  bunun önemini herkese nasıl anlatmalıyız. Her firma üretimi sırasında ortaya çıkan parça kumaş ve iplikleri geri dönüşüm kutularında biriktirerek bununla ilgili çalışmaların yapıldığı merkezlere gönderebilir ve böylece bu çalışmalara katkı sağlamış olur. Bununla beraber ortaya yeni bir sektör çıkmış olur ve istihdama katkı sağlamış olurlar.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

En basit şekliyle bunu kendi evimizde de kullanabiliriz. Örneğin atık parça kumaşlardan bir halı elde edebiliriz. Hem değişik dekor sağlanmış olur hem de bir şeyler yapmış olmanın mutluluğu olur. Değişik iplikler dokunarak ve farklı renkler kullanılarak özgün kumaş modelleri de  elde edilebilir

Ayrıca bunun gibi atık parça kumaşlardan eski bir tshirtü süsleyerek yeni bir kıyafet elde edebiliriz. Bunun yanında değişik süs eşyaları da yapımı kolay elde edilenler arasındadır.

Herhangi bir kumaşı geri dönüştürebilmek için bir dizi işlemlerden geçmesi gerekir. Geri dönüştürülecek madde çoğu zaman başka maddelerle, bir ürün olarak kullanılmış ve ömrü tükenmiştir. Bu maddelerden ayırıp tekrar kullanabilmek için ikincil bir yakıt veya yeniden kullanılacak saf madde olarak geri dönüştürülebilir.

Geri dönüşümün genel olarak şu sıralarda izlemesi gerekmektedir.

İlk olarak taşıma işlemleri, toplanan atıkların ayrıştırma alanına, geri dönüşüm makinelerine taşınmasıdır. Daha sonraki adım istenmeyen maddelerin ayrıştırılmasıdır. Bu ayrıştırma özellik ve kullanım alanına göre yapılmaktadır. Üçüncü olarak atıkların güçlü makinelerle parçalanmasıdır. Dördüncü adım ise parçalanan maddelerin istenilen boyutlara getirilmesidir. Bu işlemlerin ne kadar zamanda yapılacağı da önemlidir. Zaman kavramı atık kumaşların miktarı ve kullanılacak makinelerin büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

1 thought on “Döşemelik Kumaş | Saten Kumaş

Bir Cevap Yazın