Kumaş Üreticisi | Kumas Toptancisi

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

İnsanoğlunun en eski ihtiyaçlarından kumaş, üretiminin her aşamasında ayrı ayrı bir çok aşamadan geçmektedir. Her insan doğal, sağlığa herhangi bir zararı olmayan hayatı kolaylaştırıcı giysiler kullanmak ister. Bunun için alacağımız giysilerin üretildiği kumaşın yapısını, hangi aşamalardan geçtiğini hangi türün hangi yan etkiyi verebileceğini iyi bilmelidir. Bunun için etiketlerin okunabilmesi ve etiket üzerinde yazan yazıların ne anlama geldiğini çok iyi bilmek büyük önem taşımaktadır.HER TÜRLÜ = STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43._.-

Fabrikalarda üretilen bir kumaş, hangi aşamalardan geçtiğini, hangi işlemlerin uygulandığını inceleyecek olursak hangi türlerin sağlıklı hangilerinin sağlıksız olduğunu belirlemede bilgi sahibi olmuş oluruz.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Ekstrüzyon, MFI testinden geçen uygun hammaddeler, istenilen ebat ve denyede bant olarak üretilir. Bu işlem son teknoloji makinelerle bilgisayar kontrolünde yapılmaktadır. Sistemde ki gravimetrik dozajlama ünitesi ile ana ham madde ve diğer katkı malzemeleri, üretielecek ürün için belirlenmiş en uygun oranlarda karıştırılmaktadır.

Dokuma, uygulanan testlerden geçen kalite standartlarına uyan şerit ipler dokuma tezgahlarında istenilen ebatlarda hortum olarak dokunur. Tek kat kumaş uygulamalarında dokuma üzerinde ki kesim sistem açılır ve kumaş kenarlarından açılır.periyodik olarak yapılan kontroller sayesinde gerekli müdahaleler tam zamanında yapılarak hata oranı en aza indirilmektedir.

Laminasyon dokumadan çıkan kumaş istenilen renk ve özelliklere göre yapılır. Laminasyon yapılan kumaşlar sürekli gramaj ve yapışkanlık testine tabi tutulur.

Baskı, dokuma ya da laminede işlemi tamamlanmış olan kumaş ortam şartlarından etkilenmemesi için etrafı kapalı bir bölüme alınır. Flesko baskı tekniği kullanılan bu bölümde en kaliteli baskı için en güzel boya ve solvent kullanılır.

Konfeksiyon, tüm işlemlerden geçen kumaş, son teknoloji konfeksiyon makinelerinde uygun boyutlarda kesilir. Konfeksiyon makinesi üzerinde ki ağız açma sistemi sayesinde dağılma yapışma gibi olumsuz durumların önüne geçilmektedir. Lamineli ürünlerde körük istenmesi durumunda makine üzerinde ki körük tertibatı devreye girer ve istenilen özelliklerde körük açılır.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

Bir Cevap Yazın