Kumaş Ve Teknoloji

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle tekstil sektöründe de ilerlemeler hızla devam etmektedir. Üretilen iplik ve kumaşların, kalitesi ve çeşitliliği ciddi derecede artış göstermektedir. İlgi çekici üretimlerden biri de su geçirmez ve nefes alabilen kumaşlardır.== HER TÜRLÜ  - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 -.-JPG

Su geçirmez kumaş bir madde ile su püskürterek kaplı olan doğal veya sentetik kumaştır. Ortak su yalıtım maddeleri poliüretan, polivinil klorür, silikon ve balmumu içerir. Bir kumaş tamamen su geçirmez olsa bile dikişleri mühürlü olmalı ya da su geçirmez fermuar olmalıdır.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Çoğu durumda, su geçirmez kumaş laboratuar da teste tabidir ve endüstri standartlarına uygun olmalıdır. Bir su geçirmez giysi genellikle, ne kadar sıvıya tabi tutulabilir gösterir bir derecelendirme etiketlenir. Su yalıtımı başarısız ise, Örneğin; bir yağmur ceket “20K” yağmur 20.000 milimetre dayanabilir puan. 20K bir derece mükemmel olarak kabul edilir ve genellikle pahalıdır. 5K ve 10K ve Dereceler daha yaygın, uzman olmayan, ucuz yağmur dişli özellikler içindir.goblen,kadife,gabrdin,şifon,deri,AKRİLİK,ALKANTARA DAMASK – KABARTMA OSMANLI VİSKON,DERİ,FLOK,İMİTASYON,KANVAS – PANAMA,KANVAS – PANAMA VİSKON,KETEN KİLİM DESENLİ ,NATUREL PAMUKLU KETEN,PAMUKLU DÖŞEMELİK SATEN,ŞÖNİL.

Bu tür kumaşların iki temel amacı vardır. Yağmur ve rüzgarı içeriye geçirmeme ve vücutta oluşan teri dışarıya atma.

Naylon malzemeden üretilen giysiler suyu içeriye geçirmese de vücudun nefes almasını engeller ve içerde oluşan teri dışarıya vermezler. Su geçirmez ve nefes alabilen kumaşlar genellikle birden fazla katmana sahiptir ve bu katmanları filtrelere benzetebilirsiniz. Firmadan firmaya teknoloji değiştiği için genel anlamda şu şekildedir. Yağmur sıvı olduğundan sık dokunmuş bir kumaştan geçemez ancak ter bir gazdır sık dokunmuş kumaştan geçebilir. Her katmanda ki sıklık ve yön yağmuru durdururken gazı dışarıya doğru verir. Genellikle 3 katmanlı yapılar tam koruma sağlayabilmektedir.

Birden fazla katman olması termal bir koruma sağlar böylece içeriyi daha sıcak tutar. Su geçirmez ve nefes alabilen montlar incedir. Bu teknoloji ile hem sıcak tutulur, hem su geçirmezlik sağlanır hem de soğuktan korunma sağlanır.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

2 thoughts on “Kumaş Ve Teknoloji

Bir Cevap Yazın