Naylon Kumaş – Naylon

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Naylon kumaş dünyada en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Uygulama geliştirmek için öğrenme önce naylon son ticari malları içine kumaşlar, biz öncelikle, “naylon” hakkında öğrenmek zorunda.Naylon kumaş poliamidlerden jenerik olarak bilinen ve ilk DuPont de Wallace Carothers tarafından 28 Şubat 1935 tarihinde üretilen sentetik polimerlerin bir aile için genel bir addır. Naylon birçok türleri gelir, naylon kumaşlar için en yaygın iki, tekstil ve plastik sanayi şunlardır: naylon 6 ve naylon 6,6. Naylon 6,6 Küçük, eşit aralıklı gözenekler ile yoğun bir yapıya sahiptir yapılmıştır. Bu naylon 6,6 boya yapmak zor olduğu anlamına gelir, ama bir kez boyalı o üstün colorfastness sahiptir ve güneş ışığı ve ozon gelen solma ve nitröz oksit sararma daha az hassastır. heksametilen diamin ve adipik naylon 6,6 12 karbon atomlu bir toplam vermek asit, ve adı. Bugün naylon kumaş bulmak kolaydır.

Naylon Kumaş – Naylon 6

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Naylon kumaş naylon içerir naylon 6 ve nylon6.6. Naylon 6 veya polycaprolactam üretimini patenti ihlal etmeden naylon 6.6 özelliklerini çoğaltmak IG Farben Paul Schlack tarafından geliştirilen bir polimerdir. Diğer birçok naylon kumaş farklı olarak, naylon 6, bir yoğuşma polimerinden değildir, fakat bunun yerine halka-açma polymorization oluşmaktadır .. Bu Yoğunlaştırma ve Ekleme polimerleri arasındaki karşılaştırması özel bir durum yapar. Ayarlamak naylon 6,6 ve örnek Onun rekabet de sentetik elyaf endüstrisinin ekonomisi şekillendirmiştir. Naylon kumaşlar için birçok uygulama vardır.

Naylon Kumaş – Naylon 6 Kökeni

Naylon kumaş naylon 6 iplik yapılmış saf kaprolaktam olarak başlar. Kaprolaktam 6 karbon atomuna sahip olduğundan, adı Naylon 6.When kaprolaktam, 4-5 saat için azot inert bir atmosfer içinde yaklaşık 533 K kadar ısıtılmıştır var halka kırılır ve polimerizasyon uğrar. Daha sonra erimiş kitle Naylon 6 lifleri oluşturmak üzere iplik memecikleri geçirilir. Polimerizasyon sırasında, her bir kaprolaktam moleküler içinde peptid bağ, iki yeni bağların monomerin polimer omurga parçası haline gelir olarak yeniden şekillendirme her bir yan üzerinde aktif gruplar ile bozuldu. Amit bağı yönünde her bir bağ da tersine çeviren da naylon 6,6, aksine, her naylon 6 amid bağları aynı yönde oluyor. Naylon kumaş naylon 6’dan imal edilmiştir.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

Bir Cevap Yazın