Penye Kumaş Fiyatı

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

PENYE KUMAŞ BAKIMI

Özenle seçtiğimiz ve avuç dolusu para döktüğümüz bazı kıyafetlerimiz bir yıkama işleminin ardından adeta tanınamayacak bir hal alabilir. Bu nahoş durum genellikle penye kıyafetlerimizde meydana geliyor. Her ne kadar en kaliteli mağazalardan satın alsak da, doğru şekilde kullanılmaz ve bakımı yapılmazsa tüm kumaş çeşitleri gibi penyeler de bozulabiliyor.SONY DSC Penyenin kalitesini etkileyen bir başka unsur da başka bir türle ile karışım yapılmış olmasıdır. Pamuk gibi kıyafet üretimine uygun türler ile karıştırılarak elde edilen penye türleri de piyasada sıklıkla görülebiliyor. Bu nedenle biraz daha bilinçli davranmakta ve kullandığımız ürün ne olursa olsun, hakkında bilgi sahibi olmakta fayda var.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Öncelikle unutulmaması gereken nokta; tüm tekstil ürünlerinin sıcaklığa karşı direncinin düşük olduğudur. Halk arasında yaygın bir kanı olan kalın türlerin ısıya dayanıklı olduğu, incelerin ise dayanıklı olmadığı yanlış bir bilgidir. Kumaş Türü, çeşidi, rengi, modeli ne olursa olsun kaynar suya dayanıklı olan bir ürün piyasada yoktur. Sadece kolay deforme olanlar, olmayanlar şeklinde bir gruplandırma yapılabilir. Ve bahsettiğimiz, == HER TÜRLÜ  - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 ---..----JPGgardırobumuzun en gözde kıyafetlerinin üretildiği kumaş çeşitlerinden biri olan penye ısıya dayanıklı olmayan kategorisinde değerlendirilmelidir. En ideal sıcaklık 30 derecedir. Bu ısıyı 40 dereceye yükseltmeniz halinde dahi, çeşitli renk solmaları, büzülmeler veya deformasyonlarla karşılaşabilirsiniz. Göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer nokta da deterjanın kalitesi ve miktarı olmalıdır. Bol miktarda deterjan kullanmak sadece penyeleri değil tüm kumaş türlerini yıpratır. Bu nedenle güçlü bir etkiye sahip olan deterjan markasını seçerek, son derece az miktarda kullanmanız gereklidir. Çamaşır suyu ise kıyafetlerinizin liflerini çok ciddi oranlarda yıpratır. Beyaz bir kıyafetiniz söz konusu olsa dahi, asla çamaşır suyunu kıyafet temizliğinde kullanmamalısınız. Dikkat etmeniz gereken son husus da üzerinde baskı bulunan kıyafetlerinizi yakından ilgilendiriyor.

Baskılı kıyafetlerinizi yıkamadan önce bir kez buharsız konuma getirilmiş ütü ile sıcak uygulama yapmanız, baskıların daha uzun ömürlü olmasını sağlamanın yanı sıra, pullanma ve dökülme gibi kaçınılmaz durumları geciktirecektir. Baskılı kumaş üzerinde renk dağılmasını önlemek için de yine az miktarda deterjan kullanmalısınız.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

3 thoughts on “Penye Kumaş Fiyatı

Bir Cevap Yazın