Poplin Kumaş Gömlek Kumaşı

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Poplin  Kumaş: Bazen poplin, tabinet , orta-ağır ağırlığı, şu anda en sık yapılmış olan dayanıklı kumaş türüdür pamuk ya da pamuk / polyester karışımı. F333333Adı Fransız türemiştir papelaine , normalde yapılan bir kumaş ipek 1400’lerden kullanılan. 20. yüzyıla kadar yaklaşık, poplin farklı türleri genellikle kış giymek için elbiseler uygun hale getirmek için kullanıldı. Aynı zamanda popüler oldu döşemelik kumaş.

Bu kumaş referanslar çok kitap, özellikle de bulunabilir Küçük Kadınlar . Joe ve Meg erken kitapta bir baloya davet edilir ve poplin yapılmış en iyi elbiseleri giymek gerekir. Hem elbiseler bir dans için gerçekten yeterince şık olmadığını bilinçli ve Meg için yerine özlemini ipek elbise.

Elbiseler Küçük Kadınlar olasılıkla kısmen ipekten yapılmış, ancak dressier amaçlar için kullanılan ipek kumaşlar genellikle poplin ayırt edilmiştir. Fark daha ağır bir kumaş üreten dokuma, öncelikle yatıyor, ve aslında ipek kombine olurdu dokuma bir yün ile yün ya da pamuk ipliği.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Kurulduğu ilk günlerden poplin bir ipek çözgü örgü ve yün iplik atkı kullanılarak yapılmıştır. Sonuç fark sırtlar sahip sağlam bir kumaştır. uHER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizBugün, poplin gömlek ve pantolon popüler ve genellikle pamuk yumuşak ve ağır derecede bir kombinasyon olduğunu. Çünkü üretim sürecinin, kolayca kırışıklık eğiliminde değildir, ve biraz su ve leke dayanıklıdır. Hem erkek hem de kadın pantolon ve gömlek bu kumaştan yapılmış olabilir, ve genellikle yumuşak hissediyor ve biraz parlaklık sergiler.

Meg topu bir ipek elbise olmaması yas var olsa da, pamuk poplin ile yapılan erkek gömlek genellikle yüksek kaliteli olarak kabul edilir ve bunlar oldukça pahalı olabilir. % 100 pamuk, özellikle daha kaliteli kumaş, büyük fiyat. Kumaş da giymek eğilimindedir ve bakımı kolay olduğu için genellikle gider, değer olarak kabul edilir.

Poplin pantolonlar, genellikle pamuklu haki tarzda yapılır. Fiyatlar değişebilir, ve yine, fark, kullanılan malzemelerin kalitesini yansıtıyor olabilir. Bir pamuk / polyester karışımı yapılmış kumaş daha az pahalı olma eğilimindedir.

Poplin düz örgünün varyasyonu tarafından üretilen ve ince, yakın aralıklı, çapraz kaburga ile karakterize edilen güçlü bir kumaştır. Bu ağır dolgu ipliklerinden ve çözgü ipliklerinden daha fazla sayıda ile yapılan ve daha ince, daha yakın aralıklı kaburga sahip olan, çuha benzer olmasıdır. Poplin hemen ipek, pamuk, yün ve sentetik elyaf türleri dahil olmak üzere, çeşitli yapılmış ve bu tür liflerden oluşan kombinasyonlar ile edilmektedir. Bu gömlek, pijama, kadın? S giyim ve spor için ve aynı zamanda dekoratif bir kumaş olarak kullanılır.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

Bir Cevap Yazın