Süprem | Basma | Şifon

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

İnsan hayatında zaman ve mekan tanımayan ihtiyaçların karşılanmasında önemli bir yere sahip olan kumaş, günümüz dünyasında bize kolaylıklar sağlayan bir çok eşyanın yapımında kullanılmaktadır. ==  HER TÜRLÜ = STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 ...-.. -jpgBunların başında giyinme ile birlikte doğan kıyafet ihtiyacı gelmektedir. Ayrıca yaşanan her mekanda, mekanları yaşanır kılan objelerin süslenmesinde kumaş kendine ayrı bir yer edinmiştir.

Kumaşlar üretimdeki rengiyle kullanılacağı gibi sonradan istenilen özgün, değişik renklere de boyanabilmektedir. Kumaş boyama için özel olarak üretilen, yıkandığında geçmeyen, solmayan kumaş boyaları üretilmektedir. Kumaş boyamada kullanılan genel malzemeler kumaş, kumaş boyası, fırça, su kabı, palet, kasnaktır.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Boyamada kullanılacak kumaş her türden olabilir fakat boyanın kalıcı olması isteniyorsa naylon oranı düşük, emiciliği yüksek olanların tercih edilmesi gerekir. Boyamaya başlamadan önce kumaş iyice yıkanmalıdır.

Genel olarak kumaş boyaları adıyla geçen malzemeler çok çeşitlidir ve aralarında kumaşa uygulanan farklı karışımlarda bulunmaktadır. Boyaların tümü su bazlı kimyasal karışımlardır.

Kumaş boyamada kullanılan fırçalar diğer alanlarda kullanılan fırçalara göre daha milimetrik yapıya sahiptir. Boyanacak alanın veya kontur atılacak alanın genişliğine ya da dar oluşuna göre fırça ince ya da kalın seçilir. Fırçaların uzun ömürlü olması için kullanımdan sonra iyice yıkanmalıdır.

Kumaş belli başlı tekniklere göre boyanır. Bunlardan bazıları kontur tekniği, düz boyama, tonlayarak boyama olarak sınıflandırılır. Kontur tekniği, kumaşa aktarılan desende ki tüm çizgi ve damarların fırçayla, taşırmadan düzgün bir şekilde boyanması işlemidir. Bu teknik desen ne olursa olsun uygulanması gereken ilk tekniktir.

Düz boyama, herhangi bir tonlama veya gölge yapılmadan alanın aynı renkle boyanması işlemidir. Aplike, çini gibi desenler bu teknikle boyanır.

Tonlayarak boyama, boyanacak alanda aynı renk tonlarının birbirine kaynaştırılarak uygulanması işlemidir. Bunun en kolay yöntemi ise önce zemin beyaz boya ile astarlanmalı ve boya kurumadan rengin astar üzerine sürülerek tonlamanın kumaş üzerinde gerçekleştirilmesi işlemidir.Basma, Blucin Kot, Branda Bezi, Çarsaflik, Damask, Diril, Diyagonal, Etamin, Gabardin, Gaz Bezi, Gömleklik Kumas, Iki Yüzlü Masa Örtüsü, Kaput Bezi, Krep, Mermet Sahi, Müslin, Opal,   Organze, Otoman, Pamuklu Elbiselik, Pamuklu Jorjet

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

1 thought on “Süprem | Basma | Şifon

Bir Cevap Yazın