Tekstil Nedir Tekstil Tanımı

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Tekstil Nedir Tekstil Tanımı

Bir tekstil elyaf, iplik veya kumaş oluşur şey olduğunu. Tekstil ürünleri temel yapı taşları elyaflardır. Elyaf uzunluğu, genellikle en az yüz kat daha çapa sahip ince uzun malzemelerdir. Tekstil lifleri faydalı olmak için mukavemet, aşınma direnci, esneklik ya da nem emme gibi bazı istenir özelliklere sahip olması gerekir.qqHER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Tekstil bize hayatımızın her gün çevreleyen, ancak genellikle tekstil olarak kabul edilmez.

Eğer sabah uyandığınızda sizin yatak üzerinde yaprak altında dışarı tırmanmaya. Sen naylon fiberler kullanan bir diş fırçası ile dişlerinizi fırçalayın. Duş sonra bir havlu ile kurulayın. Onlar giysi ve makyaj gibi, tekstil giyineceğim ayakkabı size bakmak.

Okula gitmek ya da çalışmak gibi tekstil ile çevrilidir. Senin arabada lastikler filament lifler, koltuklar, emniyet kemerleri, zemin halı, bagaj havuzu (bagajda halı), assolist (arabanın tavan kumaş), paspaslar ve tekme paneller (içeren iç paneller Kapının) her muhtemelen deri, suni deri, dokunmuş ya da bir tür, örülmüş ya da dokunmamış kumaş olup, tekstil yapılmıştır. Ayrıca, tekstil aracınızın diğer alanlarında vardır: pano ve tekme panellerin arkasında ses yalıtımı, arabanın kaputu, direksiyondaki hava yastığı, ve ısıtıcı, klima için filtrenin altına izolasyon ve havalandırma . Ayrıca, motor için hava filtresi bir tekstil olabilir. Radyatör hortumları lif takviye olabilir. Aracınızın gövdesi bir tekstil olabilir. Örneğin, bir Corvette vücut  cam elyafları ile yapılırSherpa_HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz. Birlikte o parçaları tutmak için arabanızda kullanabilirsiniz koli bandı tekstil tabanlı. Eğer elemanları arabanızı korumak için kullandığınız kapak bir tekstil.

Yerine muhtemelen böyle bir ceket, pantolon ve eldiven gibi koruyucu vites için tekstil kullandığınız bir araba sürüş bir motosiklet sürüş durumunda. Ayrıca, çeşitli kask konfor sağlamak için değil, aynı zamanda darbeye karşı koruma sağlamak için, sadece, tekstil içerir. Bazı kask kabuğu, cam gibi yüksek performanslı lifler içerir.

Tekstil ürünleri genellikle koruyucu malzemeler kullanılır. Örneğin, kurşun geçirmez yelekler , yüksek mukavemetli iplik iplik içeren dokuma kumaşlar oluşur. Bazı yeni tasarımlar ekstra koruma için yüksek mukavemetli lifler içeren dokunmamış kumaşlar dahil.  Kasklar askeri askerler tarafından giyilen dokuma yüksek mukavemetli iplik iplik katmanları oluşur. Kasaplar ve keskin bıçaklar çevresinde çalışmak isteyenler giyebilirler dayanıklı kesilmiş eldiven ellerini korumak amacıyla. Odun yarma odun kesim ise zincir fişleri gördüm durumunda kendi bacaklarını korumak için dayanıklı pantolon kesti giyebilirler.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Işte veya okulda tekstil düz görünümünde ve göz önünden vardır. Katta halı bir tekstil. Orada duvara tekstil olmak, ses emme, duvar kağıdı, ya da dekorasyon gibi olabilir. Sen bir kumaş yüzeyi olan bir sandalyede oturabilir. Klima hava filtresi bir tekstil.HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz-4

Eğer günün sonunda eve gittiğinizde tekstil kullanabilirsiniz. Eğer bahçe ya da yabani ot kontrolü ve toprak nemi tutmak için bir tekstil zemin kapak kullanabilirsiniz peyzaj zevk. Eğer tekstil tabanlı hamakta sallanan zevk olabilir. Eğer çok gölge olmadan sıcak bir ortamda yaşamak ya da bahçe korumak istiyorsanız yapay gölge sağlamak için gölge bir bez kullanabilirsiniz. Eğer kaya tırmanışı giderseniz düşmemek için ipleri kullanacağız. Bir dağcı olarak size sırt çantası, çadır ve uyku tulumu içinde tekstil kullanacağız. Eğer golf keyfini Eğer bir karbon fiber şaft ile bir golf kulübü kullanabilirsiniz. Kimin kolu bazlı tekstil bir tenis raketi olabilir. Senin olta bir monofilament, bir derece uzun sürekli elyaf ise balıkçılık kutup bir tekstil olabilir. Siz cam ya da diğer yüksek performanslı lifler ile yapılan bir tekne olabilir.

Eğer hastaneye gitmek için ne varsa kullanılan birçok tekstil göreceksiniz. Ameliyathanede doktorlar ve hemşireler tarafından giyilen önlük, Şapkalar ve ayakkabı, sterilize aletler, hastayı örtmek için kullanılan örtüyü tutmak için kullanılan sarar, sıvıları absorbe etmek için kullanılan bezlerden tüm tekstil vardır. Hastalar giymek önlük, yatak çarşaf, gizlilik sağlamak için kullanılan perdeler tekstil vardır. Bandajlar, atmalarını, ve dikişler de tekstil vardır.  Yapay arterler tekstil dayanır, bazıları gibi deneysel kalp vanaları .

Eğer rüya ev inşa ediyorsanız tekstil kullanacak. Siz vakıf kullanılan çimento ile lifleri karışımı olabilir. Lifler sırayla evin temeli uzun sürecek demektir, büyüyen çimento çatlaklar önleyecektir. -1HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizSen Tyvek kullanabilirsiniz  ısı tutma artırmak için evin dış cephe kaplaması veya tuğla dış altında kumaş. Ayrıca ısı tutma artırmak için duvarlarda fiberglas izolasyon kullanacağız. Eğer çatı koymak zona tekstil üssü olabilir. Eğer rüya evin duvarına asmak boya tuval, bir tekstil boyanır.

Geceleri kapatmak örtüler, perdeler, güneşlikler veya tekstil tabanlı. Eğer oturup kanepe veya sandalye bir tekstil kaplama vardır. En sevdiğiniz lamba kapsayan lamba gölge muhtemelen bir tekstil.

Görüldüğü gibi, tekstil giyim daha fazla, bazen görünümden gizli ürünler, geniş bir yelpazede, ancak her zaman ürünün bir parçası olarak kullanılmaktadır. Ortalama bir Amerikalı yılda tekstil yaklaşık 84 £ kullanır ve bu sayı. Eğer günün sonunda geri yatağa ve yaprak altında tırmanmak gibi temel tekstil ne kadar biliyoruz.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

Bir Cevap Yazın