Nano Kumaşlar | İpek Kumaş

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Teknolojini gelişmesiyle tekstil alanında da büyük gelişmeler kaydedildi. Kumaş üretimleri nano teknoloji kullanılarak daha kapsamlı, çeşitli ve dayanıklı kumaşlar üretilmeye başlandı. Artık ilgi çekici, merak uyandıran üretimlere başlayan firmalar ısı ile renk değiştiren kumaş üretmeye başladı. Genellikle == STOK KUMAŞ ALINIR  0536 336 43 43 ===üretiminde kullanılan bu kumaş geniş kitlelere ulaşmış durumdadır.

Termal boya, kısaca ısı aktive yada ısıyla renk değiştiren olarak tanımlanmaktadır. Termal boyalar ısıya maruz kaldıklarında renklerini kaybedip şeffaf hal almaktadır ancak uygun kullanımla birlikte bir renkten diğerine dönüşmesi mümkündür.

Normal şartlarda şeffaf olan boya pigmentleri güneş ışınlarına maruz kaldığında canlı renklere dönüşmektedir, kullanım alanları tekstil, promosyon ve güvenliktir.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Karanlıkta parlayan fosforlu boyalar olarak bilinmektedirler, ancak eski versiyonun aksine modifiye yapısı sayesinde çok daha uzun süreler ışık yayma özelliği kazanmasının yanı sıra, hiçbir toxic özelliği bulunmadığından istediğiniz yüzeye gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

Renk değiştiren kumaşların yanı sıra kullanılan kokulu boyalar tekstil sektörüne yeni bakış açısı kazandırdı.  Kokulu boyalar 1-2 yıla kadar sahip olduğu esansın kokusunu yayma özelliğine sahip toz pigment veya su bazlı sıvı boyalardır. Kokulu Masterbatchler kullanıldığı  plastik malzemelere esans özelliği katar standart esanslara göre 100 kata kadar uzun ömürlü koku yayma özelliğine Masterbacth enjeksiyon ve ekstrüzyon proseslerinde kullanılabilir.

Bu tür kumaşlarda kullanılan çok çeşitli kokular mevcuttur. Bunlardan bazıları akasya , elma , muz, çikolata, vanilya, yasemin , gül, çilek, şeftali, kiraz, okaliptus, leylak, lavanta, kır çiçeği, biberiye, ananas, süsen, nane, mentol kokularıdır.

Nano teknoloji sayesinde tekstilde dev adımlar atılmaya devam edilecektir. Giydiğimiz bir giysi nano sensörler sayesinde kalp atışı, tansiyon, kan şekeri, vücut ısısı gibi değerleri ölçerek herhangi ters bir durumda uyarı vererek sağlıkta erken önlemler almaya yardımcı olacaktır. Bu sensörlerin boyutları o kadar küçük olacaktır ki giysiyi giyen için hiçbir rahatsızlık vermeyecektir.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

1 thought on “Nano Kumaşlar | İpek Kumaş

Bir Cevap Yazın