Yanmaz Kumaş Isıya – Dayanaklı Kumaş

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yanmaz Kumaş Isıya Dayanaklı Kumaş. Kumaş tutuşma özellikle federal düzenlemeler gibi alanlarda kullanılan perdelik kumaşlar yangın geciktirici olarak sertifikalı gerektiren bu yana, böyle bir okulun, tiyatro ya da özel etkinlik mekanı olarak kamusal alanda kullanılacak perdelik, dikkate alınması gereken bir konudur. Bütün kumaş yanacak, ancak bazıları diğerlerinden daha ateşe doğal olarak daha dayanıklıdır. Daha fazla yanıcı Bunu yapanlar kendi yangın dayanımı önemli ölçüde alev geciktirici kimyasallar ile tedavi ile gelişmiş olabilir.HER TÜRLÜ KUMAŞ  İPLİK GİYİM ALINIR. 0536 336 43 43 -

Yanmaz Kumaş Isıya Dayanaklı Kumaş. Belirli sentetik lifler, cam lifleri ve modakrilik de dahil olmak üzere, son derece aleve karşı dayanıklıdır. Bazı polyesterler dahil olmak üzere diğer sentetikler, tutuşturmak için yavaş ve hatta kendi kendini söndürme olabilir. Sentetik kumaşlar tutuşturmak Ancak, bir kez, onlar alev yerine eriyecek. Bu deri ile temas durumuna geldiği takdirde elde edilen madde, ciddi yanıklara sebep olabilir.

Yanmaz Kumaş Isıya Dayanaklı Kumaş. Doğal elyaflar tipik haliyle erimez. Yün ve ipek, yavaş yavaş yakmak tutuşması zordur, ve mayıs kendini söndürme. Pamuk ve keten gibi diğer işlenmemiş doğal kumaşlar ile, kumaş hızlı hareket eden bir alev yayılması sonucu, çabuk alev alabilir. Bu sentetik elyaf erime özelliğine sahip doğal elyaf hızlı ateşleme ve alevlerin yayılmasını kombine olarak, polyester-pamuk karışımları gibi doğal ve sentetik liflerin bir kombinasyonunu içerir kumaşlar, özellikle sorunlu olabilir.

Yanmaz Kumaş Isıya Dayanaklı Kumaş. Kumaşın, ateşleme ve yanma faktörler de kumaşın ağırlığına ve örgü etkilenir. Hafif, gevşek dokumalı kumaşlar sıkı bir örgü ile ağır kumaş daha hızlı yakarsınız. Buna ek olarak, kumaş alev aynı zamanda pürüzsüz bir yüzeye sahip kumaşlara göre daha kolay tutuşturma (örneğin kadife ve kadife gibi) napped kumaşlar ile, kumaşın yüzey dokusu etkilenebilir.

 

Kumaş Yangın Dayanıklılık

 

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

İyi haber kumaşın alevlenme ölçüde yangın geciktirici maddeler kullanılarak azaltılabilir olmasıdır. Pamuk da dahil olmak üzere bir çok doğal elyaf, topikal neredeyse yanmaz hale ölçüde kumaşın tutuşma olasılığını azaltır, bir kimyasal madde ile muamele edilebilir. Yangın sırasında, kimyasal böylece büyük ölçüde kumaşın yanma hızını yavaşlatarak, C char gazları ve katran dönüştürme, kumaş tarafından doğal olarak üretilen gazları ve katran ile reaksiyona girer.

 

Bazı polyester kumaşlar kalıcı alev geciktirici olarak kabul edilir. Kumaşlar, alev geciktirici özellikleri elyafların molekül yapısının doğrudan inşa edildiği için kullanma lifler üretilmiştir olmasıdır. Kumaşlar Trevira ™ kullanılarak üretilir ve Avora ™ polyester fiberler aslen ya da kalıcı yangın geciktirici olarak kabul edilir. Diğer sentetik kumaşlar dayanıklı yangın geciktirici, yangın geciktirici, ya da olmayan yangın geciktirici olarak kabul edilebilir. “Dayanıklı yangın geciktirici” poliesterler kimyasal olmayan bir suda çözünür bir kimyasal madde ile imalat işlemi sırasında tedavi edildiği bir işlem anlamına gelir. Diğer durumlarda, sentetik ürünler topikal (örneğin pamuk gibi doğal elyaflar ile aynı şekilde), üretim işleminden sonra kimyasal maddeler ile muamele edilebilir, ya da tedavi edilmemiş (veya tedavi) ve bu nedenle de olmayan alev geciktirici olabilir.

 

Bir kumaş “kendiliğinden alev geciktirici,” “kalıcı alev geciktirici,” veya “dayanıklı alev geciktirici olarak tasarlandığında,” alev geciktirici kumaş yaşam sürecek. Perdelik aklanıyor ya da perdelik üretici tarafından tavsiye edilen kuru temizleme yapılabilir. Topikal kimyasal ile muamele edilmiş “alev geciktirici” olarak belirlenmiş kumaş durumunda, kumaş, alev geciktirici, özellikle tekrarlanan temizleme ile, zaman içinde yok olur. Bu kumaşlar kuru temizleme sıvı olmayan bir temizleme maddesi ile olmalıdır. Tipik olarak, topik olarak tedavi kumaşın alev geciktirici tedavinin etkili olmaya devam eden zaman gerçek uzunluğu kez sayısına göre değişiklik gösterir da perde konumda kuru temizlenmesi ve çevre koşulları olduğu, bir yıl için onaylanmıştır edildiği perdelik kullanılır. Bu topikal tedavi perdelik yıllık bazda alev geciktirici için yeniden test edilmesi tavsiye edilir, ve gerektiği gibi nitelikli bir profesyonel tarafından tedavi edilen yeniden.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

Bir Cevap Yazın