Yeni Doğan Bebek Gelişimi

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Ayrıca, senin 1 aylık uyku döngüleri sizinkinden çok farklı. Yetişkinler aksine, yeni doğan bebeklerin daha fazla zaman harcamak REM uykusu derin non-REM uykusunda daha. Yani 1bu ilk birkaç hafta boyunca oldukça kolay uyanmak anlamına gelir.

Senses

Bebekler çok bulanık ile doğarlar görme . Yenidoğanlar çok olan miyop . Onlar sadece 8 ila 12 santim uzakta olduğunuzda bebeğiniz en net nesneleri ve kişileri görebilirsiniz. İşte o hemşirelik iken o senin yüzünü görmek anlamına gelir, ve bebekler doğal olarak insan yüzleri çizilmiş çünkü aslında, bir doldurulmuş hayvan göre daha sana bakıyor tercih edecektir. (; Çok iyi parlak renkler beyaz, siyah-ve-in tüm kreş kıyafeti gerekmez rağmen) onlar görmek için kolay çünkü onlar da yüksek kontrastlı nesneler tercih.

Siz senin 1 aylık fark edebilirsiniz gözler odaklanmaya çalışırken çapraz. Bir yenidoğanın Çünkü, normal göz kontrolü 3tamamen gelişmemiştir. Üç ya da dört ayda geçti kalır eğer şaşılık (çapraz bir işareti olabilir çünkü Ancak, çocuk doktorunuz arayın gözlerin ).

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir yenidoğanın işitme henüz tam gelişmemiş olmasına rağmen, bebekler sesleri tanıyabilir – özellikle de anne karnında işitme alıştı ebeveynlerinin seslerini. Özellikle tiz sesler gibi Onlar; Annen-in-law gıcırtılı bebek sesi olduğunu o senin yenidoğan için görüşmeler her zaman kullandığında bu kadar çok rahatsız alamadım. Bebek sesi 2hiç yanıt gibi görünüyor yoksa, sizin de ziyaretlerde pediyatristinizle bu söz emin olun. Birçok devlet doğumda tüm bebeklerin işitme ekran, ancak doğum testi Tamam oldu bile pediyatristinizle işitme endişeleri söz emin olun.

Birçok büyük çocuklar (ve yetişkinler) gibi, bebekler tatlı tatlar tercih. Onların damak tadınızı henüz acı ve ekşi ayırt etmek yeterli olgun değildir. Onlar iyi gelişmiş olması koku duygusu , zaten annelerinin meme kokusu ve dışarı seçebilirsiniz meme yaşamın ilk birkaç gün içinde, süt.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

Bir Cevap Yazın