Yün Kumaş Türleri

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yün Kumaş Türleri

Ortaçağ’da, yün kadar giysi yapımında kullanılan en yaygın tekstil oldu. Bugün benzer özelliklere sahip sentetik malzemeler üretmek kolay çünkü nispeten pahalı, ama ortaçağda, yün – kalitesine bağlı olarak – hemen hemen herkesin satın alabileceği bir kumaş oldu.04HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Yün son derece sıcak ve ağır olabilir, ancak seçici yün taşıyan hayvan yetiştiriciliği de sıralama ve ince lifler kaba ayıran olarak aracılığıyla, bazı çok yumuşak, hafif kumaşlar vardı olmak vardı. Bazı bitkisel lifler kadar güçlü olmasa da, yün, şeklini korumak kırışıklığı karşı, ve de asmak için daha olası hale oldukça esnektir. Yün ayrıca boyalar alarak son derece iyi olduğunu ve doğal bir saç elyaf gibi keçeleşmedeki için idealdir.

Çok yönlü Koyun

Yün gibi deve, keçi ve koyun gibi hayvanlarda gelmektedir. Bunların, koyun Ortaçağ Avrupa yün için en yaygın kaynağı olmuştur. Hayvanların bakımı kolay ve çok yönlü çünkü koyunculuða finansal anlamda ses yaptı.

Koyun bitkileri tarım için temizlemek çok otlatmak için daha büyük hayvanlar için kayalık ve zor olan topraklarda gelişirler olabilir. Yün sağlamanın yanı sıra, koyun da peynir yapmak için kullanılabilir süt verdi. Hayvan artık onun yün ve süt için gerekli olan zaman ve bu koyun eti için kesilen olabilir, ve deri parşömen yapmak için kullanılan olabilir.

Yün Türleri

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Koyun farklı ırkları yün farklı delik ve hatta tek bir koyuna polar yumuşaklık birden fazla derecesine sahip olacaktır. Dış tabaka genellikle kaba ve uzun, kalın liflerden oluşan, bu su itici ve rüzgar engelleme unsurlara karşı koyun savunma oldu. İç katmanlar, kısa yumuşak, kıvrımlı ve son derece sıcak, bu koyun yalıtım oldu.== HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43-jpg

Yünün en yaygın renk beyaz oldu (ve). Koyun da, kahverengi, gri ve siyah yün taşıyordu. Beyaz daha aranan oldu, yüzyıllar boyunca seçici üreme daha beyaz koyun üretmek için yapıldı bu yüzden, genellikle renkli yünler daha ince olduğu için hemen hemen her renk boyalı ama olabilir çünkü sadece. Yine de, renkli yün kullanılmış ve aynı zamanda daha koyu malzeme üretmek için overdyed edilebilir.

Lif tüm sınıflarda bez dokuma kullanılan ve koyun çeşitliliği sayesinde, yün kalitesi, değişik dokuma teknikleri ve farklı yerlerde üretim standartlarının geniş varyasyonlar, yünlü kumaşların büyük bir çeşitlilik Ortaçağ’da mevcut idi . Ancak, orada burada fazlalaştı, genellikle, yün kumaş iki ana türü: yün ve yün.

Daha uzun, daha çok veya daha az eşit uzunlukta daha kalın lifler, oldukça hafif ve sağlam olduğu yün örgü kumaş için kullanılacak yün iplik içine döndürülmüştür. Terim ilk olarak Ortaçağın başlarında bez üretiminin gelişen bir merkezi olan Worstead arasında Norfolk köyünde kaynağı vardır. Kamgarn kumaş çok işlem gerektiren vermedi ve onun örgü bitmiş üründe açıkça görünür oldu.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

Bir Cevap Yazın