Yün Kumaş Yün İplik

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yün Kumaş Yün İplik

Daha kısa, kıvrımlı, daha ince elyaflar yün iplik halinde bükülen olacaktır. Yün ipliği, yumuşak hairier ve yün gibi güçlü değildi, ve ondan dokuma kumaş ek işlem HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizgerektirir, bu kumaşın dokuma farkedilemez olduğu pürüzsüz bir yüzey sonuçlandı. Yünlü kumaş iyice işlenmiş bir kez, o, çok ince, çok güçlü olabilir, ve çok aranan, bunu sadece en iyi ipek tarafından lüks aştı.

Yün Ticaret

Ortaçağ döneminde, bez hemen hemen her bölgede yerel olarak üretilen, ancak Yüksek Ortaçağ şafak tarafından bir hammadde sağlam ticaret ve bitmiş kumaş kurulmuştur. İngiltere, İber yarımadası ve Burgundy Ortaçağ Avrupa’sında yün büyük üreticileri vardı ve onların koyunlardan elde edilen ürün, özellikle iyiydi. Düşük ülkelerde kasabalar, başta Flanders ve Floransa gibi Toskana şehirleri, Avrupa çapında işlem gördü özellikle ince bez yapmak için iyi yün ve diğer malzemeleri satın aldı.

Daha sonra Orta Çağ’da, İngiltere ve İspanya’da hem de kumaş üretim artmış oldu. İngiltere’de ıslak iklim koyun İngilizce kırsal yemyeşil çimlerin üzerinde _-HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 Stok Kumaş Almak Bizim İşimizotlatmaya sırasında uzun bir sezon sağladı, ve bu nedenle yün artık büyüdü ve başka koyunlardan daha dolgun. İngiltere, uluslararası ekonomide güçlü bir avantaj sağladı onun yerli yün kaynağı, ince bezler dönüm çok başarılı oldu. Özellikle yumuşak yün taşıyordu merinos koyun, İber Yarımadası yerli ve İspanya mükemmel bir yün kumaş için bir itibar inşa etmek ve korumak yardımcı oldu.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yün Kullanımları

Yün çok kullanıma sahip bir tekstil oldu. Bu ağır battaniye, pelerinler, tozluk, tunik, elbise, eşarp ve şapka içine örme olabilir. Daha sık, tüm bunları ve daha fazlasını dikili olabilir hangi değişen notların bez büyük parçalar halinde dokunmuş olabilir. Halılar kaba yünden dokunan, mobilyalar yünlü kumaş kaplıydı; Fonlar dokuma yün yapılmıştır. Hatta iç çamaşırı bazen soğuk iklimlerde insanlar tarafından yün yapıldı.

Yün da olabilir keçeli dokunmuş ya da birinci örülmüş edilmeden, bu tercihan, sıcak sıvı içinde, bunları nemlendirici ise liflerin yenerek yapıldı. Erken keçeleşme su dolu bir küvete liflerin stomping tarafından yapıldı. Üretilen gibi Moğollar gibi == HER TÜRLÜ - SPOT - STOK - KUMAŞ - İPLİK - GİYSİ ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizsteplerinde, ve göçebeler eyerlerinden altında yün elyaf yerleştirerek ve bütün gün onlara binerek bez hissettim. Kullanılan Moğollar giysiler, battaniye ve hatta çadır ve yurtlarını yapmak için hissettim. Ortaçağ Avrupa’sında, az-egzotik-üretilen keçe genellikle şapka yapmak için kullanılan ve kemerler, kınlarından, ayakkabı ve diğer aksesuarlar bulunamadı.

Yün ev-tabanlı yazlık sanayi ve aile kullanımı için özel evlerde, gelişen yün üretim ticaretinde kumaş haline getirilmiştir. Yöntem üretici araç gereçler bağlı olarak değişebilir, ancak iplik, dokuma ve ince bez temel işlemler esasen aynıydı.

Yün genellikle büyük bir polar sonuçlanan, tek seferde koyun kırılır. Bazen, bir kesilmiş koyun cildin yün için kullanılmıştır, ama denilen, elde edilen ürün, canlı koyun yoksun edilene alt sınıf olarak, yün “çekilir.” Yün ticareti (yerel kullanım aksine) yönelik ise, benzer müflona ile bağlı ve satılan ya da bir bez imalat kasabasında nihai hedefe ulaşana kadar kapalı işlem gördü. Bu, bu işlem başladı yoktu.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar: safakumas

Bir Cevap Yazın